Lincoln Capri

Amerykańska limuzyna z lat 50.

Capri — fanom motoryzacji ta nazwa kojarzy się z modelem Forda z lat 70. lub 80. Przed mój obiektyw trafił jednak Lincoln Capri z lat 50. Wcześniej nie wiedziałem o istnieniu takiego modelu. Nawet w Internecie trudno było wyszukać konkretne zdjęcia, żeby poznać auto. Ponieważ już wcześniej miałem przyjemność fotografować kilka amerykańskich klasyków, wiedziałem, jakiej przestrzeni wymagają do odpowiedniej ekspozycji.

Zabytkowe auta zazwyczaj fotografuję w godzinach porannych, aby wykorzystać delikatność światła do podkreślenia sylwetki. Ta sesja zdjęciowa była dla mnie wyjątkowa, bo miałem okazję pracować w mieście, w którym nigdy wcześniej nie byłem — w Bydgoszczy. Lubię podróże, więc nie była to dla mnie żadna trudność, wręcz przeciwnie — była to dodatkowa atrakcja.

Celowo przyjechałem na miejsce rankiem, dzień wcześniej, aby zwiedzić miasto i poszukać miejsca pasującego do charakteru i linii auta. Przed podróżą sprawdzałem na zdjęciach satelitarnych potencjalne miejsca, ale nic nie zastąpi osobistej wizyty z aparatem w danym miejscu.


Zobacz również: Jak Volkswagen I.D. Vizzion redefiniuje pojęcie limuzyny klasy wyższej?
Autor: Konrad Janicki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Ferrari F12berlinetta ulicznie Jaguar E-type Skorpion w akcji Classic Auto - 50 lat Porsche 911 Jak w raju - Classic Remise Berlin Giełda klasyków: 100 lat sztuki na 4 kołach Motoryzacja na czarno-biało Holandia motoryzacyjnie Porsche Boxster (986) Jak można fotografować samochody? Praga '13 Trójmiasto klasycznie Auto Nostalgia 2013 Pagoda Youngtimer Warsaw 2013 - piękno tkwi w szczegółach Zakończenie sezonu klubu 200+ TEAM w Pszczynie Cztery formy finansowania pojazdu Zakończenie sezonu 2013 z Youngtimer Warsaw Zacznijmy od początku Giełda klasyków: Jaguar XJ220 11 listopada motoryzacyjnie Kulturalny kierowca... ktokolwiek widział, ktokolwiek wie Pożegnanie lata w Stacji Mercedes Alfa Romeo 1750 GTV

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo] Lexus NX 300h Prestige – test [wideo]