Honda Civic Coupe V generacji

Czarne auta może i są piękne ale trudne do utrzymania w czystości i wymagające przy fotografowaniu.

Mam takie szczęście że spora część samochodów, które fotografuje ma ciemny lakier. Przygotowanie takiego auta do sesji jest bardzo ważne bo ma duży wpływ na efekt końcowy sesji. Nawet najdrobniejsze zabrudzenia będą tu mocno widoczne. Dlatego ucieszył mnie fakt że właściciel tej Hondy profesjonalnie podszedł do sprawy i przyjechał idealnie czystym autem. W bagażniku był zapas kosmetyków i ściereczek na wszelki wypadek. Dzięki temu mogłem spokojnie się skupić na fotografowaniu dobierając ustawienie auta i oświetlenie do pomysłu. Brudny samochód mocno ogranicza bo zamiast skupić się na twórczym wykorzystaniu miejsca musze myśleć o maskowaniu brudu.
W trakcie sesji auto wielokrotnie było przestawiane czasami o kilka centymetrów tak żeby uzyskać najlepsze możliwe odbicie w lakierze auta. Dlatego moje sesje zdjęciowe są dość długie bo od 4 godzin w górę.


Autor: Konrad Janicki

Zobacz również: Nowa Honda Civic Type R - premiera

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Antybryka przyszłości Tłusty Opel Che bella ragazza - Alfa Romeo 4C Shelby GT 500 na płótnie 100 koni z litra. Czy bać się downsizingu? Williams wraca na szczyt... mam nadzieję "Zapowiedź" sezonu F1 2016 Giełda klasyków: Imponująca aukcja BMW Mercedes-Benz C140 Kto jest twoim motoryzacyjnym idolem? Polak potrafi - Polonez VR6 Motoryzacyjny raj Trochę luksusu dla każdego [cz.2] Wystawa motocykli i skuterów w Warszawie [relacja] O miejskiej komunikacji Relacja z Prologu Pierwszego Rajdu Motyczańskiego w Lublinie. Vintage Auto Art Euro X - gwóźdź do trumny emocji w motoryzacji Trochę luksusu dla każdego [cz.1] Jaka jest rzeczywista pojemność bagażnika w naszych wozach? Będzie grubo czy nie? Wspomnienie po latach, czyli test malucha na dystansie 19 tys. kilometrów O nazwach aut Pin-Up Racing Team - nowy zespół wyścigowy

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo]